Al. Wolności 5
          62-800 Kalisz
          +48 62 767 20 31
          recepcja@hotel-europa.pl

Atrakcje Kalisza

Kalisz to drugie pod względem wielkości wielkopolskie miasto, powszechnie uznawane także za najstarsze w Polsce.
O Kaliszu już w II wieku naszej ery wspominał Klaudiusz Ptolemeusz, jako że „Kalisia” leżała na Bursztynowym Szlaku.
O bogatej i wspanialej roli Kalisza w historii polski świadczą liczne zabytki, wykopaliska, dokumenty. Obecnie jest to jednak ośrodek na wskroś nowoczesny, akademicki, gdzie swoje siedziby posiadają liczne instytucje kultury, nauki i biznesu.

Baszta „Dorotka”

Zbudowana pod koniec XIV wieku baszta jest pozostałością umocnień obronnych, pełniła też rolę więzienia. Legenda głosi, że starosta zamku kaliskiego, chcąc ukarać swoją córkę Dorotę, która zakochała się w szewczyku, wtrącił dziewczynę do tej wieży. Tam zmarła ona z głodu. Później w baszcie zamykano występne dziewczęta, które z czasem, podobnie jak i samą budowlę, zaczęto nazywać „Dorotkami”.

Kaliski Gród Piastów na Zawodziu

Rezerwat archeologiczny powstał w miejscu pierwotnej lokacji grodu.
O przeszłości tego miejsca świadczą liczne wykopaliska archeologiczne. Dzięki przeprowadzonym w 2007 roku pracom rekonstrukcyjnym, odtworzono elementy obronne, chaty, zrekonstruowano fundamenty romańskiej kolegiaty. Na terenie grodu organizowane są liczne imprezy i widowiska plenerowe.

Teatr Bogusławskiego

To jeden z najstarszych polskich teatrów dramatycznych, założony w 1801 roku. Obecna, neoklasycystyczna siedziba ukończona została w 1936 roku, po 16 latach budowy. Sztandarowym przedsięwzięciem instytucji są Kaliskie Spotkania Teatralne – jedne z najstarszych festiwali sztuki scenicznej w Polsce.

Katedra p.w. św. Mikołaja

Pierwsza świątynia, gotycka p.w. św. Mikołaja zbudowana została w XIII wieku. Na przestrzeni wieków kościół był świadkiem wielu wydarzeń z życia kraju, a przede wszystkim miasta Kalisza. Tutaj modlił się Kazimierz Wielki i Władysław Jagiełło. W kościele św. Mikołaja został ochrzczony Adam Asnyk, a Maria Konopnicka z domu Wasiłowska zawarła w tej świątyni związek małżeński z Jarosławem Konopnickim.
W 1992 r. Jan Paweł II podniósł kościół do rangi katedry.

Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie

W dworku zamieszkiwanym przez pisarkę w dzieciństwie i młodości zgromadzone pamiątki związane z literatką, m.in. maszyne do pisania, fotografie, przedmioty codziennego użytku.
Przy dworku funkcjonuje mini-skansen tworzony przez sześć obiektów tradycyjnej kaliskiej architektury ludowej.

Pałac książąt Radziwiłłów w Antoninie

Drewniany pałac myśliwski powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Gościł tu dwukrotnie sam Fryderyk Chopin. Międzynarodowego Festiwalu „Chopin w barwach jesieni”.
Pałac jest zbudowany na planie krzyża greckiego. Elewacja pomalowana jest na kolor tzw. żółci cesarskiej. W środku znajduje się m.in. wielka, trójkondygnacyjna sala o ozdobnym stropie, przyozdobiona trofeami myśliwskimi.

Zamek w Gołuchowie oraz Ośrodek Kultury Leśnej

Gołuchów jest „perłą” na skalę europejską. Zlokalizowany w parku-arboretum, wzorowany na podobnych obiektach francuskich zamek to obecnie oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. W zbiorach posiada eksponaty o światowej randze, m.in. starożytną ceramikę, meble oraz malarstwo.
W parku zlokalizowany jest również jedyny w Polsce Ośrodek Kultury Leśnej. Ta wyjątkowa instytucja dysponuje kilkoma obiektami w parku i oferujący wspaniałe ekspozycje związane z życiem lasu. OKL opiekuje się również gołuchowską zagrodą żubrów.

Concierge – animator wolnego czasu.

Mamy przyjemność zaproponować Państwu nowy program – CONCIERGE. Ideą tego programu jest pomoc we wszelkich ważnych sprawach osób goszczących w naszym Hotelu oraz organizowanie wolnego czasu.Stworzyliśmy go, myśląc o potrzebach Gości, którzy spędzając wiele czasu w Kaliszu, zaaferowani własną pracą i spotkaniami biznesowymi, w wolnej chwili, chcieliby bliżej poznać uroki najstarszego miasta w Polsce oraz atrakcyjnych zakątków pobliskich miejscowości. Proponujemy naszym Gościom wszystko to, z czego jesteśmy szczególnie dumni i co warto pokazać.

Oferujemy usługi z zakresu:

  • Zamawiania biletów do teatru i na koncerty,
  • Zamawiania biletów lotniczych (rezerwacja lotnicza i organizacja wyjazdu- transport na/ z lotniska),
  • Zamawiania biletów PKP i PKS,
  • Zamawiania kwiatów,
  • Wynajmu samochodów (w tym luksusowa limuzyna),
  • Wypożyczania rowerów,
  • Organizowanie imprez integracyjnych na łonie natury (np. Rejs łodzią wikingów po Prośnie, spacer po gołuchowskim parku
    i zagrodzie żubrów, rejs statkiem po zalewie Szałe),
  • Wycieczek turystycznych szlakami historii (np. Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu, Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie, Zamek w Gołuchowie, Pałac Radziwiłłów w Antoninie)

Pragniemy uprzyjemnić Państwa pobyt różnymi atrakcjami i służymy pomocą w rozwiązaniu ważnych dla Państwa spraw.

Zapewniamy profesjonalna obsługę w języku angielskim i niemieckim.

Nowy Film

Promujący!